به گزارش روابط عمومی فرمانداری خوی، طی جلسه ای آقای یازیجی مدیر روابط بین الملل و اتحادیه اروپای گمرک ترکیه بهمراه آقای حبیب وند رئیس اداره همکاری های دوجانبه گمرک کشور با فرماندار شهرستان خوی دیدار و گفتگو نمودند .
دکتر سیوانی فرماندار شهرستان خوی در این دیدار اظهار داشت: این دیدار ها و نشست ها بسيار لازم و سودمند است چرا كه مشاهدات ميداني ، موجب دريافت درست مسائل و رفع موانع و مشکلات و همچین گسترش روابط بین دو طرف می شود .
وی با اشاره به هدف گذاری دو کشور ایران و ترکیه مبنی بر مبادلات تجاری در سطح 30 میلیارد دلاری افزود : پايانه هاي مرزي موجود در استان آذربایجان غربی، مرزبازرگان ، مرز سرو  و مرز رازی کاپی کوی ظرفیت این مقدار از مبادلات را ندارند و در گذشته نیز شاهد صف های طولانی كاميون هاي حمل كالا در مرزبازرگان بوده ایم لذا ضروري است با توسعه ي زير ساخت ها به خصوص در مرز رازی کاپی کوی  و ایجاد امکان ترانزیت کالا از طریق این مرز در کاهش ترافیک مرز بازرگان و تحقق حجم مبادلات  30 میلیارد دلاری ؛ گام هاي  بسیار موثری برداشت .
وی با بیان اینکه مرز رازی کاپی کوی خوی در طول مدت فعاليت خود اهميت و ظرفيت بالاي خود را به إثبات رسانده  تصریح کرد : مرز رازی كاپي كوي امروز به يك پايانه ي مهم مسافري و نيز ترانزيت كالا و به مرز رسمی و اصلی بين دو کشور تبدیل شده است .
 فرماندار خوی با بیان اینکه مرز رازی کاپی کوی خوی با تردد بیش از 600 هزار نفر مسافر در سال هم اکنون از نظر تردد مسافر و تجارت مرزی یکی از مرزهای مهم کشور می باشد افزود : مرز رازی یکی از نزدیکترین و امن ترین مرزهای موجود بین دو کشور است و می تواند در گسترش روابط تجاری دو کشور نقش بسیار مهمی ایفا نماید .
وی در ادامه تصریح کرد : مرز رازی کاپی کوی  به غير از اهميت  فرهنگی و تجاری از نظر امنیتی و سیاسی نیز بسیار حائز اهمیت است .
وی با اشاره به ساخت پایانه مسافری کاپی کوی در طرف ترکیه گفت : عملیات اجرایی پایانه مسافری رازی در طرف ایران نیز به زودی آغاز خواهد شد .
دکتر سیوانی در پایان سخنان خود با پیشنهاد احداث پایانه ي صادراتي فرآورده های سوختی  در مرز رازی و صادرات قانونی به قيمت مصوب گفت : احداث  پايانه ي صادراتي فراورده هاي سوختي در اين مرز  علاوه بر توجيه بالاي  اقتصادي  نقش مهمي در كنترل قاچاق سوخت مي تواند داشته باشد . 
یازیجی مدیر روابط بین الملل و اتحادیه اروپای گمرک ترکیه نیز در این دیدار با بیان اینکه ظرفیت های مرزهای موجود جوابگوی مبادلات 30 میلیارد دلاری نیست اظهار داشت: هدف ما توسعه زیرساخت های سه مرز موجود بازرگان، سرو و کاپی کوی رازی می باشد تا بتوانیم حجم زیادی از تبادلات مسافری و ترانزیتی را انجام دهیم و مرز رازی کاپی کوی خوی نیز می تواند در انجام این مبادلات و کاهش ترافیک مرز بازرگان بسیار کمک کند . يازيچي افزود ما برنامه ريزي كرده ايم كه مرز رازي كاپي كوي معبر حداقل ٣٠٠ كاميون در روز ، ترانزيت كالا باشد و حداقل ٣٠درصد ظرفيت مرز بازرگان به مرز رازي انتقال يابد . 
وی با بیان اینکه مرز رازی کاپی کوی از نظر ما دروازه مهمی است و هدف ما توسعه تردد مسافر و تجارت از این مرز می باشد افزود : با سرمایه گذاری که در این مرز انجام مي شود علاوه بر ايجاد ظرفیت ترانزيت كالا ، تردد مسافران نيز بهبود مي يابد  يازيچي  بر رفع موانع و تعريض  جاده ي خوي - رازي  براي رسيدن به اهداف ذكر شده تأكيد كرد.
وی در ادامه، گسترش تردد مسافری و تجارت ریلی و همچنین تقویت گردشگری را در جهت توسعه روابط اقتصادی بین دو کشور بسیار مهم دانست .
 در این دیدار در مورد مسائلی از قبیل اهمیت مبارزه با قاچاق کالا،  قاچاق مواد مخدر ، ساماندهی تجارت مرزنشینان  ، رفع موانع گمركي و توجه به ظرفیت های گردشگری خوي از جمله مقبره شمس و مولانا تأکید شد .