به گزارش روابط عمومی فرمانداری خوی، نشست دکتر سیوانی فرماندارخوي با آزادگان سرافراز دوران دفاع مقدس برگزار شد
این نشست که در فضای کاملا صمیمی در سالن همایش هلال احمر به مناسبت ایام دهه فجر ترتیب یافته بود، دکتر سیوانی فرماندار خوی ضمن تبریک ایام دهه فجر و گرامیداشت یاد و خاطره امام و شهیدان با اشاره به سخن شهيد بهشتي " شما راست قاماتان تاريخ هستيد، شما راست قامتان اين مملكت و ملت هستيد" اظهار داشت: راست قامت بودن و ايستادن با غرور، رشادت، شهامت و اخلاص ارزشمند مي باشد.
در ادامه دكتر سيواني با اشاره به مفهوم آيه " فاستقم کما امرت" در سوره هود اظهار داشت: استقامت و مقاومت بخشي از معناي اين آيه مي باشد و فراتر از آن روي صراط مستقيم حركت كردن و روي امر الهي مقاومت و استقامت داشتن مي باشد. وي افزود: شهداء، جانبازان، آزادگان به مفهوم واقعي اين آيه راست قامتان بر مبناي ايمان، روي باورهاي وحياني و دینی، بر اساس اطاعت و امر الهي  و روي صراط مستقيم حركت كردن و استقامت ورزيدن مي باشند.
دکتر سیوانی فرماندارخوی با اشاره به مقام و جایگاه آزادگان اظهار داشت: مقام شما آزادگان سرافراز، رفیع و ارزشمند می باشد و به فرموده مقام معظم رهبری آزادگان آبروی اسلام و مملکت هستند. وی افزود: وظیفه ما مسئولان نیز روی صراط مستقیم حرکت کردن، مقاومت واستقامت ورزیدن روی پیام های اصیل انقلاب اسلامی می باشد.
اجراي نمايش از  ايّام اسارت آزادگان  گرانقدر و همچنین اجراي سرود توسط گروه سرود در گراميداشت مقام آزادگان سرفراز از دیگر برنامه های نشست  فرماندارخوی با آزادگان سرافراز دوران دفاع مقدس بود.