به گزارش روابط عمومي فرمانداري خوي، محفل انس با قرآن به مناسبت دهه ي مباركه ي فجر با حضور دكتر سيواني فرماندارخوي و جمعي از قاريان برجسته شهرستان و اقشار مختلف مردم برگزار شد.
دكتر سيواني در اين مراسم ضمن تبريك ايام دهه فجر و گراميداشت ياد امام و شهيدان انقلاب  ، برگزاري اين مجلس هم زمان با اولين روز از دهه فجر را مايه ي خير و بركت بيشتر دانست و افزود: مسلمانان در تمام جهان بايد افتخار و مباهات كنند كه كتاب شريف قرآن كه خاتٓم كناب ها و آخرين وحي  آسماني و جامع ترين كتاب هدايت بشر است متعلق به آنهاست . ما ايمان داريم كه با تكيه و عمل به معارف وحياني ِ اين  كتاب آسماني سيادت و پيروزي مادي و معنوي از آن ِ مسلمانان است و آموزه هاي وحياني كتاب مجيد ما را به ساحل ِ امن و نجات و رستگاري مي رساند . اميدواريم  اين انقلاب بزرگ كه با آموزه هاي قرآني  ظهور كرد و بر مباني معرفتي قرآن بنا شده است تا انقلاب حضرت حجت  (عج) تداوم يابد و  خداوند به ما در اين مسير ثبات قدم عنايت كرده و موفق به انجام وظايف مان كند .
فرماندارخوي با بيان اينكه  شميم و رايحه پربركت آيات قرآن  روح انسان را جلا و روشني مي بخشد اظهار داشت: هر انساني به فراخور قابليت ، آمادگي روح و روان و تزكيه ي نفس مي تواند از آيات آسماني اين كتاب شريف بهره مند شود.
دكتر سيواني نياز امروز ما به فرهنگ و معرفت قرآني را بيش از هر زمان ديگري عنوان كرد و افزود: مي توان با بهره گيري از معارف قرآني اخلاق فردي را تربيت نمود . اصلاح و رشد اخلاق فردي امروز مهم ترين نياز جامعه ي ماست يقين دارم عمل به فرائض و فرامين الهي و سپردن جان و روان مان به فرهنگ قرآني به ما و جامعه ي ما در برابر آسيب هاي مختلف مصونيت مي بخشد  و از رهگذر رشد اخلاقي و معنوي آحاد انسان ها ،  جامعه به صلاح و رشد مي رسد . با تربيت ، رشد معنويت و اصلاح  اخلاق فردي ، بيشتر مسائل و مشكلات موجود جامعه در بخش هاي مختلف  اصلاح پذير خواهد بود . 
وي با تأكيد بر برگزاري محافل و مجالس أنس با قرآن و تأثير جان بخش اين محافل تصريح كرد: در طول ِ برگزاري محافل انس و قرائت قرآن كريم بايد تلاش كنيم كه  معاني و معارف قرآني هم آموزش داده شود و جوانان ما با معاني بلند و آموزه هاي انسان ساز و نجات بخش آشنا قرآن  شوند تا از اين رهگذر بستر حاكميت فرهنگ قرآني در جامعه فراهم شود . 
در پايان اين مراسم از خادمان فرهنگ قرآني توسط فرماندار خوي با اهدا جوايزي  تقدير به عمل آمد.