دكتر سيواني فرماندارخوي  در گفتگو با خبرگزاري صدا و سيما اظهار داشت: همزمان با دهه مبارك فجر 37 طرح عمراني و زيربنايي و 9 طرح توليدي، خدماتي و كشاورزي در شهرستان خوي به بهره برداري مي رسد.

وي افزود: افتتاح فاز دوم تصفيه خانه فاضلاب خوي و خط انتقال و شبكه هاي جمع آوري فاضلاب،  افتتاح 3 باب مدرسه با 12 كلاس درس، گازرساني به روستاها، بهره برداري از طرح توسعه مجتمع حرفه آموزي و كاردرماني زارعان، تعدادی مسكن مددجويان بهزيستي و كميته امداد از جمله طرح هاي عمراني است كه همزمان با دهه فجر در شهرستان خوي به بهره برداری می رسد.

فرماندار خوي اضافه كرد: همزمان با دهه فجر همچنين واحد توليد كپسول هاي سيلندر، واحدهاي دانه بندي سيليس و نايلون حباب دار در بخش صنعت  و 2 واحد مرغداري گوشتي 27هزار قطعه اي و بره پرواري 340 راسي در بخش  دام خوي به بهره برداري مي رسد.

دكتر سيواني فرماندارخوي مجموع اعتبارات هزينه شده براي طرح هاي عمراني را 1200ميليارد ريال اعلام و تصريح كرد: با بهره برداري از طرح هاي عمراني در مناطق روستايي و شهري خوي بيش از 3 هزار  خانوار از مزاياي اين طرح ها بهره مند شده و با بهره برداری از طرحهای بخش تولید و کشاورزی برای 165 نفر شغل ایجاد میشود .

فرماندار خوي همچنين از كلنگ زني 4 طرح زيربنائي همزمان با دهه فجر در شهرستان خوي خبر داد و افزود: در دهه فجر همچنين 350 برنامه فرهنگي، قرآني، ورزشي و هنري در شهرستان خوي اجرا ميشود.