به گزارش روابط عمومی فرمانداری خوی، جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری با حضور معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان خوی، سرپرست اداره کل بازرسی, مدیریت عملکرد و امور حقوقی استانداری و مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان آذربایجان غربی و اعضای این کارگروه برگزار شد.
سید محمد عابدی در این جلسه با اشاره به پرداخت تسهیلات اشتغالزایی اظهار داشت: عملکرد شهرستان خوی در جذب اعتبارت اشتغالزایی خوب می باشد و در زمان باقی مانده تمام تلاش خود را برای جذب باقی مانده این اعتبارات انجام خواهیم داد.
وی در ادامه به برخی از مسائل و مشکلات پرداخت تسهیلات اشتغالزایی اشاره کرد و افزود: اتمام ابلاغ پرداخت تسهیلات توسط بانک های عامل در حوزه اشتغال فراگیر، عدم تعیین سهمیه اعتباری برای بانک های عامل و مشکل باز پرداخت سرمایه در گردش برخی از طرح ها از جمله مسائل و مشکلات پرداخت تسهیلات اشتغالزایی می باشد که امیدواریم با بررسی که در این جلسه انجام خواهیم داد همه ی این مسائل حل و فصل شود.
صفری سرپرست اداره کل بازرسی, مدیریت عملکرد و امور حقوقی استانداری نیز در این جلسه با اشاره به آثار و تبعات بیکاری در جامعه اظهار داشت: بیکاری در جامعه باعث آسیب های اجتماعی می شود و برای رفع این مشکل باید تولید و سرمایه گذاری افزایش یابد.
وی تصریح کرد: واحدهای فعالی مانند نساجی خوی که مورد بازدید هم قرار گرفت می توانند نقش موثری در افزایش اشتغالزایی داشته باشند.
سرپرست اداره کل بازرسی, مدیریت عملکرد و امور حقوقی استانداری در ادامه بر استفاده از تسهیلات اشتغالزایی در راستای افزایش اشتغال تاکید کرد و افزود: در صورتی که این تسهیلات در بخش های دیگر بجزء تولید و اشتغال مورد استفاده قرار گیرد باعث تورم می شود و باید نهادهای ناظر بر این موضوع نظارت کافی را داشته باشند.
نقی زاده مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان آذربایجان غربی نیز در این جلسه استان آذربایجان غربی را در سطح کشور رتبه دوم عنوان کرد وافزود: 90 درصد از طرح های مصوب در کارگروه ملی مورد تصویب قرار گرفته است.
وی در ادامه با اشاره به پرداخت تسهیلات اشتغالزایی در شهرستان خوی اظهار داشت: شهرستان خوی  بطور کامل بخش اول این اعتبارت را جذب نموده است و بخش دوم اعتبارت ابلاغی نیز در حال پرداخت می باشد.