به گزارش روابط عمومی فرمانداری خوی، مراسم بازگشایی سال تحصیلی دانشگاه ها با حضور معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان خوی، اعضای شورای اداری، اساتید و دانشجویان در دانشکده علوم قرآنی برگزار شد.
در این مراسم سید محمد عابدی ضمن تبریک آغاز سال تحصیلی دانشگاه ها به تقارن آن با هفته دفاع مقدس اشاره نمود و افزود: دانشجویان در دوران دفاع مقدس در جبهه ها و با سلاح علم نقش ممتازی ایفا نمودند. 
وی در ادامه با اشاره به تهاجم اقتصادی استکبار جهانی اظهار داشت: در 40 سال گذشته مردم در برابر تهاجمات نظامی و فرهنگی مقابله و ایستادگی نمودند و با اتحاد و همدلی در مقابل جنگ اقتصادی دشمن نیز ایستادگی خواهند نمود.
معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان خوی با اشاره به جایگاه دانشجویان در جامعه اظهار داشت: دانشجویان نخبگان کشور می باشند و با فعالیت در عرصه علم، ادب و مطالبه گری نقش موثری در جامعه دارند.
سید محمد عابدی به وجه تمایز دانشجویان دانشکده علوم قرآنی با سایر دانشجویان اشاره کرد و افزود: دانشجویان دانشکده علوم قرانی در عرصه های مختلف سیاسی، فرهنگی و اقتصادی با تحصیل علوم قرآنی برای انسانها راهنما می باشند.