به گزارش روابط عمومی فرمانداری خوی، پنجمین جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان خوی با حضور معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان خوی ، سردار اصلانی فرماندهی نیروی انتظامی استان و سایر مسئولان شهرستانی در محل سالن اجتماعات فرمانداری برگزار گردید .

عابدی معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان خوی در این جلسه با اشاره به مرز مشترک شهرستان خوی با کشور ترکیه اظهار داشت : وجود این مرز مشترک موقعیت را برای سودا گران مواد مخدر فراهم نموده تا از این طریق اقدام به ترانزیت مواد مخدر به کشورهای هدف و اروپا نمایند که با تلاش عوامل مربوطه کشفیات متعددی را در مرز و سطح شهرستان داشته ایم .

وی افزود : در سال 96 تعداد 12 جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر در شهرستان خوی برگزار شده که طی این جلسات تعداد 86 مصوبه به مرحله اجرا درآمده است.

وی همچنین تصریح کرد: در سال 96 نزدیک یک تن و پنجاه کیلو گرم مواد مخدر در شهرستان خوی کشف و ضبط شده است و همچنین این مقدار در چهار ماهه سال 97 به میزان 84 کیلو می باشد .

فرماندار و رئیس شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان خوی با اشاره به ظرفیت بالای کمپ ترک اعتیاد عین الحیات در خوی و لزوم حمایت از فعالیت های خیرخواهانه آن افزود : در سال 96 تعداد 692 نفر به این کمپ مراجعه نموده اند که از این تعداد 455 نفر موفق به ترک اعتیاد شده اند که آمار موفقیت آن به میزان 65 درصد می باشد و این نشانگر موفقیت بسیار بالای این کمپ در زمینه ترک اعتیاد است .

وی در ادامه به لزوم حمایت از افراد پاک شده از دامن اعتیاد اشاره نموده و تصریح کرد : باید در راستای حمایت از این افراد فرهنگ سازی شود تا بتوانند بعد از پاک شدن به راحتی برای خود کار پیدا نموده و درآمد داشته باشند .

سردار اصلانی فرماندهی نیروی انتظامی استان نیز در این جلسه با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در راستای اهمیت مبارزه با مواد مخدر اظهار داشت : در حوزه آسیب های اجتماعی شش مورد را می توان نام برد که از جمله آنها سرقت ، بیکاری، مواد مخدر ، طلاق، حاشیه نشینی و قاچاق می باشند که مواد مخدر در بین آنها مهم ترین و آسیب رسان ترین مورد می باشد .

وی تصریح کرد : با توجه به اهداف دشمنان و استکبار جهانی که از اول انقلاب تلاش نموده اند کشورمان را در معرض توزیع و گسترش مصرف مواد مخدر قرار دهند ، ما باید با تمام توان و با مشارکت تمامی اقشار مختلف مردم و مسئولین تلاش کنیم این اهداف شوم را خنثی نموده و جامعه را از این معضل پاک کنیم .

وی در ادامه با بیان اینکه 65 درصد از زندانیان استان آذربایجان غربی بطور مستقیم و غیر مستقیم با مواد مخدر در ارتباط هستند افزود : موضوع مبارزه با مواد مخدر بسیار حائز اهمیت است و اگر در این زمینه برنامه ریزی درستی نداشته باشیم ، موضوع اعتیاد می تواند ضربه های جبران ناپذیری به سطح جامعه وارد کند .