به گزارش روابط عمومی فرمانداری خوی، جلسه شورای اداری شهرستان خوی با حضور
 امام جمعه، معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان خوی، نماینده مردم شهرستان های خوی و چایپاره در مجلس و اعضای شورای اداری برگزار شد.
حجت الاسلام شکوری امام جمعه خوی در این جلسه به جایگاه مهدویت اشاره کرد و افزود: موضوع مهدویت و نوید ظهور مصلح جهانی از موضوعات مهم و سرنوشت ساز در تاریخ بشریت است که آیات متعددی از قرآن و صدها روایت و حدیث در این موضوع وجود دارد از جمله تشکیل حکومت جهانی، ویژگی های حکومت او، تعداد یاران آن بزرگوار از زنان و مردان، غیبت طولانی ایشان، علائم و نشانه های ظهور، صفات و خصوصیات آن بزرگوار و...
وی با اشاره به رسالت شیعیان در عصر غیبت اظهار داشت: شناخت امام عج، تمسک به ریسمان ولایت، انتظار فرج، اصلاح فردی، اصلاح اجتماعی، آمادگی برای ظهور از جمله رسالت شیعیان در عصر غیبت می باشد.
امام جمعه خوی با اشاره به آسیب های مهدویت اظهار داشت: در طول تاریخ علل و عوامل مختلفی موجب گردیده که آسیب های جدی متوجه موضوع مهدویت شود که نوع پیروان اهل بیت را مورد تهدید قرار داده است که از جمله می توان برداشتهای غلط از موضوع انتظار , مشخص کردن زمان برای ظهور , مدعیان دروغین ملاقات با امام عج و نشان دادن چهره خشن از امام عج را نام برد .
سید محمد عابدی معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان خوی نیز در این جلسه با اشاره به نام گذاری سال 97 از طرف مقام معظم رهبری به "حمایت از کالای ایرانی" بر نظارت بر تولیدات داخلی تاکید نمود و افزود: برای استفاده مردم از تولیدات داخلی باید کالایی با کیفیت مناسب و خوب تولید شود و در این راستا باید دستگاه های مرتبط بر تولیدات داخلی نظارت داشته باشند.
معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان خوی در ادامه با اشاره به بروز خشکسالی در ایران اظهار داشت: در چند سال گذشته  در کشور با مشکل خشکسالی مواجه هستیم  و باید مصرف آب در همه بخش ها از جمله در بخش کشاورزی با تغییر الگوی کشت و آبیاری تحت فشار, کنترل شود.
فرماندار و رئیس شورای اداری شهرستان خوی با اشاره به پرداخت تسهیلات اشتغالزایی اظهار داشت:  طرح هایی اشتغالزایی در جلسات متعدد کمیتیه فنی شهرستان بررسی و جهت تصویب به کارگروه استانی ارسال شده است.
وی افزود: بعد از پرداخت تسهیلات باید نظارت های لازم از طرف دستگاه های اجرایی مرتبط  انجام پذیرد.
سید محمد عابدی با اشاره به پتانسیل ها و ظرفیت های شهرستان خوی اظهار داشت: شهرستان خوی از پتانسیل های مادی و معنوی خوبی برخوردار است و باید از این ظرفیت ها استفاده بهینه شود.
معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان خوی در ادامه بر پیگیری مسائل و مشکلات شهرستانی توسط مدیران دستگاه های اجرایی از مدیران کل استانی تاکید نمود.
نماینده مردم شهرستان های خوی و چایپاره نیز در این جلسه به نوسانات نرخ ارزی در دو هفته گذشته اشاره و ساختار اقتصاد کشور را یکی از عوامل موثر در نوسانات نرخ ارز عنوان کرد و افزود: مسایل سیاسی، اجتماعی، داخلی، منطقه ای، مختصات بازار ارز کشور، مکانیسم نامناسب توزیع ارز و مدیریت گردشگری از دیگر عوامل نوسانات ارزی کشور می باشد.
دکتر کبیری در ادامه با اشاره به کریدور غرب کشور اظهار داشت: کریدور غرب کشور از بازرگان آغاز و در بندر امام به اتمام میرسد و با پیگیری های صورت گرفته محور ایواوغلی- خوی- سلماس در این کریدور قرار گرفت و در ردیف 21 لایحه بودجه سال 97 نهایی و ابلاغ شد.
پروازهای فرودگاه خوی، راه آهن، گازرسانی به بخش قطور و صفاییه و بخش آب از دیگر موضوعات مطرح شده توسط دکتر کبیری در جلسه شورای اداری شهرستان بود.